Facebook Youtube
ORLEN Beniaminek Cup U10 – Gramy dla Henia! 24 zespoły z 7 krajów zagra o zwycięstwo w turnieju.

ORLEN Beniaminek Cup U10 – Gramy dla Henia! 24 zespoły z 7 krajów zagra o zwycięstwo w turnieju.

Początkiem przyszłego miesiąca czekają nas spore piłkarskie emocje. 4 i 5 lutego w „PROFBUD Arenie” rozegrany zostanie turniej „ORLEN Beniaminek Cup” w kategorii wiekowej U-10 chłopców (rocznik 2013), a stawka uczestników gwarantuje wysoki poziom sportowy i ciekawe futbolowe pojedynki. Patronat nad turniejem objął Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. W turnieju zagra 24 drużyny z 7 krajów – Polski, Rumuni, Chorwacji, Węgier, Słowacji, Czech i Ukrainy. Zobaczymy w akcji najlepsze Akademie w Polsce i zagranicznych gości (10 drużyn z zagranicy). FC CFR 1907 Cluj, NK Lokomotiva Zagrzeb, Banik Ostrava, Karpaty Lwów, FC Košice, Olasz Focisuli-Debrecen, Spartak Trnava i wiele innych. Początek turnieju w sobotę 4 lutego o godzinie 8:00.„ORLEN Beniaminek Cup” – to cykl turniejów piłkarskich organizowanych przez Beniaminka w Krośnie nieprzerwanie od 2016 roku. Dotychczas w tych piłkarskich zmaganiach udział wzięło ponad 3500 dzieci. Od 2018 roku sponsorem tytularnym turnieju jest firma PKN Orlen. Co roku gościmy zespoły z całej Polski i Europy. W turnieju zagrały m.in. takie drużyny jak: Lokomotiv Kijów, Eagles FC, Górnik Zabrze, CFT MFK Vranov, SK Kijów, Kisvarda FC, Arkonia Szczecin, STF Champion Warszawa, Hutnik Kraków, FK Chayka Vyshgorod, FK Humenne, Jaguar Gdańsk, Pogoń Szczecin, Motor Lublin, Legia Warszawa, Barca Academy Warszawa, BTS Rekord Bielsko-Biała, AP Reissa, Lech Poznań, Partizan Bardejov, MFK Zemplin Michalovce, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Wisła Kraków, Varsovia Warszawa, MTK Budapeszt, FA Hamilton.

Program turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10 chłopców

24 drużyny zostaje podzielone na 4  grupy A/B/C/D. Zagramy na dwóch boiskach o wymiarach 45×30 metrów. Rozegranych zostanie 15 spotkań w grupie (łącznie 60 meczów), a każde z nich potrwa 20 minut (2 min. przerwy pomiędzy meczami). W niedziele zagramy 36 meczów o końcowe miejsca. Czas spotkań wydłużamy do 28 min. (2 min. przerwy pomiędzy meczami). O zwycięstwo w całym turnieju zagrają drużyny z pierwszych i drugich miejsc w swoich grupach. Ćwierćfinały rozpoczynają w niedzielę o godz. 14:00.

Harmonogram gier turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10, będzie dostępny w aplikacji mobilnej naszego partnera FC. APP. Do pobrania bezpłatnie na każdy telefon/smartfon w sklepie Play na androida i w sklepie App Store na iOS. Znajdziecie tam terminarz gier, wszystkie aktualne wyniki oraz tabele.  

- Sobota – 4.02.2023 – I dzień turnieju – faza grupowa 8:00 – 18:00
- Niedziela – 5.02.2023 – II dzień turnieju – faza pucharowa 8:00 – 18:00
- Wielki Finał
 – około godz. 17:00
- Ceremonia zakończenia – około godz. 17:30

Celem Turnieju jest popularyzacja gry w piłkę nożną oraz propagowanie i krzewienie postawy „Fair play”, dlatego wstęp na wydarzenie jest wolny. Bądźcie z nami w PROFBUD Arenie i dopingujcie swoich faworytów. Serdecznie zapraszamy!
Gramy dla Henia!

Jako Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno – organizator turnieju wraz z naszymi sponsorami PKN Orlen i Energa SA z grupy Orlen chcemy przy okazji tych rozgrywek, wesprzeć charytatywnie chorego chłopca. Podczas turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10 zagramy dla Henia Rolewicza, który mimo swojego młodego wieku (5 lat) walczy z ciężką chorobą jaką jest ostra białaczka limfoblastyczna. 

Ubiegły rok to dla Henia ponad 200 dni spędzonych w szpitalu. Od lutego do czerwca  2022 roku spotkała go niezliczona liczba infekcji, chorób, zabiegów, podanych leków. Zalecono izolacje od przedszkola i miejsc publicznych. Posocznica, zapalenie płuc, Adenowirus, zakażenie układu moczowego, zapalenie wyrostka robaczkowego z rozlanym zapaleniem otrzewnej to jak się okazało 9 czerwca nie koniec cierpienia. Od tego czasu Henio przeszedł 4 różne etapy chemioterapii i 7 miesięcy intensywnego leczenia szpitalnegoLeczenie ostrej białaczki limfoblastycznej w Polsce zgodnie z protokołem postępowania z 2017 roku to 104 tygodnie. Jeszcze sporo wyzwań przed nami.

W sobotę i niedzielę podczas turnieju rozgrywanego na naszym obiekcie będzie prowadzona zbiórka do puszek. Odbędzie się także licytacja gadżetów piłkarskich. Wszystkie zebrane przez nas środki pieniężne przekażemy na leczenie Henia.

Pokażmy, że futbol łączy i potrafi pomagać potrzebującym. W tamtym roku w związku z akcja #napomocUkrainie organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej udało nam się zebrać 9350 zł. Mamy nadzieję, że ludzi dobrego serca jest więcej i z pewnością poprawimy ten wynik. Razem można więcej! Finał turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10 chłopców na żywo w Internecie! 

Dla nieobecnych na „PROFBUD Arenie” mamy dobre wiadomości. Planowana jest transmisja LIVE z niedzielnej fazy pucharowej, która odbędzie się na kanale YouTube – TV Beniaminek. Wszystkie najważniejsze mecze #OBC, będzie można zobaczyć na żywo w Internecie. Zapraszamy do oglądania!

Na Facebooku „ORLEN Beniaminek Cup”będą pojawiały się na bieżąco się wszystkie informacje związane z turniejem! 

Sponsorzy i partnerzy turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10 chłopców

  • Sponsor Tytularny Turnieju – PKN Orlen – wspiera nas już od 2018 roku. Koncern angażuje się w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w Polsce imprez sportowych dla najmłodszych, właśnie takich jak ORLEN Beniaminek Cup!
  • Sponsor Główny Turnieju – Energa SA.
  • Sponsorzy Premium Akademii – Nowy Styl, Sell Waste.
  • Patronat Turnieju – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.
  • Partnerzy Turnieju – Profbud, Vivaldi Meble, Krosno Miasto Szkła, Profbud Arena, Cukiernia Joasia, Hotel Lord Krosno, EKO Piekarnia Kiełtyka, PROFBUD4KIDS, Naftówka, Zajazd Kasztelan Krosno, Eurogym | Karpackie Pokoje, Dwór Ostoia.
  • Partnerzy Techniczni Turnieju – FCapp, Cutline Wear Factory, Select Sport Poland, Strefa Medali, HSports, Krosno Glass S.A.
  • Partnerzy Medialni Turnieju – Krosno112.pl, KrosnoSfera, Gazeta Codzienna Nowiny i Nowiny24.pl, Trendy Radio.
  • Miejsce Turnieju – PROFBUD Arena.
  • Organizator Turnieju – Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno.
© Copyright 2023
Realizacja: Interkros