Facebook Youtube
Ponad 1000 goli w „PROFBUD Arena Cup o Puchar Glob Cars”!

Ponad 1000 goli w „PROFBUD Arena Cup o Puchar Glob Cars”!

W miniony weekend (11-12 marzec) w „PROFBUD Arenie” gościliśmy 27 drużyn złożonych z dzieci urodzonych w 2015 roku i młodszych. „PROFBUD Arena Cup o Puchar Glob Cars” w kategorii wiekowej U-8 dostarczył nam sporych emocji, była świetna zabawa, wiele stojących na wysokim poziomie spotkań i mnóstwo goli!

Każda z drużyn, która zdecydowała się na przyjazd do Krosna mogła spędzić na murawie mnóstwo minut i sprawdzić się w sportowej rywalizacji z zespołami z innych zakątków Polski, a także i zagranicy, bo na zielonej murawie zagrali także chłopcy ze Słowacji i Ukrainy oraz drużyna Wisły Kraków UK Londyn z Wielkiej Brytanii

W ciągu dwóch dni rozegranych zostało 156 spotkań, w których padło dokładnie 1 111 goli, a na murawie mogliśmy oglądać ponad 200 młodych adeptów futbolu. 

Turniej rozpoczął się w sobotę od pojedynków w ramach fazy grupowej, jej wyniki, choć w tej kategorii wiekowej nie są najważniejsze pozwoliły utworzyć grupy na fazę finałową i w niej w niedzielę drużyny rywalizowały na zbliżonym obecnie poziomie sportowym. Świetnie w Krośnie prezentowali się chłopcy z Delty Warszawa, którzy zasłużenie sięgnęli po złote medale, a na kolejnych miejscach na podium stanęli zawodnicy z Ukrainy – FC Lwów i Junior Kijów. W „Grupie Platynowej” obok wymienionych drużyn zagrały jeszcze zespoły Stali Rzeszów, FA Nisko, Lidera Czervonograd i Resovii Rzeszów

W niedzielę oglądaliśmy także wiele ciekawych i wyrównanych spotkań w grupach „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej”, w których triumfowały odpowiednie ekipy Dunajca Nowy SączCFT Academy Presov (Słowacja) i Stali II Rzeszów, a każda z drużyn grających w turnieju tego dnia miała swoje chwile radości. W turnieju zagrali oczywiście także gospodarze, Beniaminek PROFBUD Krosno wystawił do gry dwie drużyny, które w niedzielę rywalizowały w Grupie Złotej w której piłkarskie mecze rozgrywali także chłopcy z Beniaminka Soccer Schools Rzeszów, a turniejowe szlify i doświadczenie zbierała także nasza młodsza drużyna Beniaminka z kategorii wiekowej U-7.

Podczas ceremonii zakończenia organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy, zawodnicy drużyn z podium poszczególnych grup otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza „trójka” turnieju piękne puchary, a najważniejsze podczas tej dwudniowej wizyty była i tak możliwość gry, doskonalenia swoich umiejętności i po prostu spędzenia czasu na sportowo co podczas zakończenia turnieju podkreślał Pan Paweł Biernat, Prezes Zarządu firmy Glob Cars, która była Sponsorem Głównym Turnieju i o jej puchar rywalizowały drużyny z kategorii wiekowej U-8. Oprócz nagród zespołowych wręczono także nagrody indywidualne, w TOP-5 znaleźli się: Aleksander Gorzelnik z Delty Warszawa (MVP – Najlepszy Zawodnika Turnieju), Oleksyi Mazur z Juniora Winnica (Najlepszy Bramkarz Turnieju), strzelec 50 goli (!) Franciszek Pilut-Drob ze Stali Rzeszów (Król Strzelców), a także Lukijan Malyj z FC Lwów i Vladyslav Zavadskiy z Lidera Czervonograd. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju pięknej sportowej postawy i dziękujemy rodzicom, sympatykom dziecięcej piłki nożnej za bycie z nami podczas „PROFBUD Arena Cup o Puchar Glob Cars”

© Copyright 2023
Realizacja: Interkros