Facebook Youtube
PROFBUD ARENA ma już 5 lat!

PROFBUD ARENA ma już 5 lat!

30 września 2015 to pamiętna data w historii naszej Akademii, to właśnie dokładnie 5 lat temu nastąpiło uroczyste otwarcie naszego pięknego obiektu wtedy jeszcze pod nazwą „Hala Krosno”. To były piękne i niezapomniane chwile. Swoją obecnością podczas uroczystego otwarcia zaszczycili nas m.in. Prezes Fundatora obiektu firmy PROFBUD Paweł Malinowski, były trener Reprezentacji Polski, Wisły Kraków, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Widzewa Łódź – Franciszek Smuda, znany komentator sportowy Mateusz Borek, założyciel KSW Maciej Kawulski i wiele innych znakomitych gości.

Na przestrzeni lat „Hala Krosno” zmieniła nazwę na „PROFBUD Arena”. Przez ostatnie 5 lat byliśmy świadkami wielu wspaniałych wydarzeń sportowych i nie tylko. Piękne karty piszą tu turnieje takie jak PROFBUD Cup, ORLEN Beniaminek Krosno Cup czy „PROFBUD Arena Cup”. Mieliśmy zaszczyt gościć takie drużyny jak Bayer Leverkusen, Everton FC czy FC Porto i wiele innych wspaniałych ekip zarówno z zagranicy jak i z Polski. „PROFBUD Arena” stała się prawdziwą kuźnią piłkarskich talentów, wychowali się tu aktualni Reprezentanci Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Wielu wychowanków Beniaminka trafiło do mocnych klubów Ekstraklasy. Dziewczęta z Beniaminka zaczęły trenować gdy powstał obiekt i teraz są czterokrotnymi finalistkami największego turnieju w Polsce! „PROFBUD Arena” to magiczne miejsce gdzie swój czas spędzają zarówno młodzi jak i starsi entuzjaści futbolu, ćwiczą uczniowie krośnieńskich szkół, każdy ma tu swoje „pięć minut”.

74_1455469582

Prezes PROFBUD podczas otwarcia mówił – „wierzę, że ten obiekt będzie łączył ludzi z pasją i że kiedyś doczekamy się tu gwiazd na rangę Mistrzostw Świata”. Uważamy, że tak się dzieje i że spełniają się i spełnią jego słowa.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „W lipcu 2015 wbiłem pierwszą łopatę w miejscu dzisiejszej „PROFBUD Areny”. Był to krok w rozwój, szansę spełniania marzeń wielu osób głównie dzieci. Dokładnie 5 lat temu odbyło się ciekawe otwarcie ówczesnej Hali Krosno. Mecenasem tej całej sprawy jest człowiek o wielkim sercu Paweł Malinowski, który od wielu lat pokazuje swoim przykładem dokąd zmierzać. Patrzeć z różnej perspektywy. „PROFBUD Arena” to krok milowy w rozwój Beniaminka. Zaczynamy być świadkami efektów i pięknych zdarzeń związanych z tę ideą. Patrząc kto tu gościł, grał, ile osób znalazło szansę rozwoju, pracę i mogło zostać w Krośnie, a zachowując to w kronikach mamy przekonanie, że są rzeczy co warto robić, a nie tylko co się opłaca. Dziękujemy i You’ll never walk alone!”

hala

Jarosław Kwella (Manager Akademii): „Praca na takim obiekcie to prawdziwa przyjemność i marzenie wielu trenerów i zawodników nie tylko w Polsce ale i na Świecie. W Beniaminku dzięki osobom o wielkim sercu i pasji mamy taka możliwość. Jednak mimo wszystko wciąż ciężko pracujemy nad rozwojem, „PROFBUD Areny”. Mamy w planach kilka inwestycji mających na celu poprawić funkcjonalność naszego obiektu. Marzy nam się Kawiarenka z prawdziwego zdarzenia, miejsce spotkań, odpoczynku , gdzie na żywo każdy rodzic mógłby śledzić treningi, gdzie wspólnie moglibyśmy oglądać mecze reprezentacji Polski i Champions League . Chcemy poprawić drenaż boiska, by jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał jaki daje nam nasz obiekt. Cały czas pracujemy nad poprawą wizualną obiektu – na ścianch strzelnicy na parkingu powstał nowoczesny mural, zwiększyła się funkcjonalność naszych pomieszczeń biurowych gdzie pracownicy i trenerzy mają super warunki do pracy. Wszyscy w Beniaminku codziennie mocno pracujemy po to aby spełniały się nasze marzenia, dlatego jesteśmy pewni, że nasze cele i marzenia to tylko kwestia czasu. W grudniu planujemy wielką niespodziankę dla całej naszej społeczności Beniaminkowej i nie tylko i wtedy również będziemy mieli okazję świętować 5-cio lecie ‚PROFBUD Areny”. Nie chcę zdradzać szczegółów, bo to ma być niespodzianka o której będziemy informować w najbliższym czasie. Zachęcam wszystkich z Krosna i okolic do korzystania i odwiedzania naszego pięknego obiektu.”

© Copyright 2021
Realizacja: Interkros