Facebook Youtube
PROFBUD Cup

PROFBUD Cup


Turniej PROFBUD CUP organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno, który rozegrano po raz pierwszy w 2013 roku, już zyskał sobie uznanie w Polsce i jest jednym z ciekawszych wydarzeń w sezonie zimowym w piłce młodzieżowej.

Znakomita organizacja, wspaniała atmosfera i bardzo wysoki poziom sprawiły, że do Krosna na początku grudnia przyjeżdżają najlepsze młodzieżowe drużyny z naszego kraju, a od roku 2016 także zza granicy.

Za nami pięć edycji turnieju PROFBUD CUP. Poniżej przedstawiamy historię zmagań.PROFBUD CUP 2017

Po raz pierwszy turniej PROFBUD CUP został rozegrany w nowej, niezwykle atrakcyjnej formule.
W trzech miastach (Warszawa, Krosno i Gdańsk) zostały rozegrane turnieje eliminacyjne, na których można było zdobyć przepustkę do turnieju głównego.
W gdańskim turnieju głównym bez eliminacji zagrały zaproszone ekipy: Bayer Leverkusen, Everton FC, Feyenoord Rotterdam, Karpaty Lwów, Sparta Praga, West Ham United, Juventus Turyn, Sheffield United i Zagłębie Lubin.
Drużyny Lechii Gdańsk, Jaguara Gdańsk i Beniaminka Krosno brały udział w eliminacjach, ale bez względu na ich wynik miały zagwarantowany udział w turnieju głównym. Grono finalistów uzupełniły ekipy, które wygrały, bądź zajęły drugie miejsca w zmaganiach eliminacyjnych. W sumie w turnieju głównym zagrało 18 zespołów, podzielonych na trzy grupy po sześć ekip.

W turnieju głównym dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrały w grupie złotej o miejsca 1-6, zespoły z miejsc 3-4 z każdej z grup zagrały w grupie srebrnej o miejsca 7-12, a ekipy z miejsc 5-6 zmierzyły się w grupie brązowej o miejsca 13-18.

Dokumentacja turnieju PROFBUD CUP 2017PROFBUD CUP 2016


Co roku organizatorzy zaskakują fanów zawodów czymś nowym. W 2016 roku PROFBUD CUP stał się turniejem  międzynarodowym. Do czterech polskich ekip: Beniaminka Krosno, Polonii Warszawa, Lecha Poznań oraz Zagłębia Lubin zaproszono także cztery zagraniczne zespoły: Everton, Bayer Leverkusen, Spartę Praga i Karpaty Lwów.
W 2016 roku na boisku 68x45 m najlepsza okazała się ekipa Karpat Lwów.

Dodatkowo wszyscy chętni mogli wziąć udział w I Beniaminek Conference - konferencji szkoleniowej, w której prelegentami byli m.in. dr Krzysztof Paluszek, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin oraz Trener-Koordynator Akademii Witold Lis.  Spojrzenie na mentalną  stronę sportu zapewnił psycholog sportu Paweł Habrat. Zajęcia praktyczne przeprowadzili –  Bartosz Zalewski z Marcinem Włodarskim oraz Stanisław Kwiatkowski z Bartłomiejem Kwiatkowskim.

Dokumentacja turnieju PROFBUD CUP 2016

Zdjęcia PROFBUD CUP 2016

fot. Marcin Pirga

Zdjęcia I Beniaminek Conference

fot. Łukasz Piękoś
PROFBUD CUP 2015

W 2015 roku trzecią edycję turnieju rozegrano na sztucznej trawie Hali Krosno. Pod popularny balon na ulicę Bohaterów Westerplatte 20 zawitały takie markowe ekipy jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Cracovia, Korona Kielce, Zagłębie Lubin, MOSP Białystok, czy Sparta Zabrze. Rola gospodarza zmagań przypadła zespołowi Beniaminka Krosno.

W trzeciej edycji turnieju zwyciężyła drużyna Zagłęcia Lubin.

Dokumentacja turnieju PROFBUD CUP 2015

PROFBUD CUP 2013 i PROFBUD CUP 2014

Pierwsze dwie edycje turnieju rozegrano na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Na parkiecie krośnieńskiego MOSiR-u można było oglądać takie kluby i szkółki piłkarskie jak: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Motor Lublin, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Widzew Łódź, AS Progres Kraków, Sandecja Nowy Sącz, gospodarza - ekipa Beniaminka Krosno, a także tryumfatorów tych rozgrywek – Korona Kielce (2013) i Jagiellonia Białystok (2014).

Dokumentacja turnieju PROFBUD CUP 2013

Dokumentacja turnieju PROFBUD CUP 2014


© Copyright 2022
Realizacja: Interkros